بلاگ

برگزاری نشست خبری "همایش پیام آور وحدت"

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 

نشست خبری "همایش پیام آور وحدت" عصر امروز با حضور فرماندار محترم شهرستان تایباد و اصحاب رسانه برگزار گردید.
مولانا توکلی، خطیب جمعه اهل سنت شهرستان تایباد و مدیر "همایش پیام آور وحدت" وضعیت اسفبار امروز جهان اسلام را ماحصل اختلاف بین مسلمانان دانستند و افزودند: در طول دوران انقلاب اسلامی رمز قدرت و پیشرفت کشور وحدت است. نشست های تخصصی بین نخبگان، دانشگاهیان و حوزه های علمیه می تواند کمک زیادی در موضوع وحدت بین فرق اسلامی شود.
امام جمعه اهل سنت شهرستان تایباد، همایش "پیام آور وحدت" را فرصت مناسبی برای نمایش " پایتخت وحدت ایران" بودن شهرستان تایباد دانستند و افزودند: باید تلاش کنیم تا خروجی این همایش در بطن جامعه پیاده سازی شود.
ایشان در پاسخ به سوالی که جوامع نامبرده شده چطور می توانند در هدف تعیین شده کمک کنند؛ افزودند: نخبگان جامعه، روحانیون و طلاب، دانشجویان و اساتید و خبرنگاران عزیز هر کدام پس از این همایش یک سفیر وحدت خواهند بود و با شرکت در جلساتی که دارند می توانند پیام همایش را به بدنه جامعه منتقل نمایند.
دکتر صادقی دبیر علمی همایش نیز در این نشست به معرفی کمیته علمی همایش پرداخت و افزود: کمیته علمی متشکل از دانشگاه ها و روحانیون است.
وی افزود: مقالات علمی از طریق سایت دریافت خواهد شد، مقالات در فرصت کافی توسط داوران بررسی خواهد شد و در روز همایش مقالات و سخنرانی های برتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت، وی گفت: چکیده مقالات به صورت کتابچه ای آماده خواهد شد و بعد از همایش به چاپ خواهد رسید.
دکتر صادقی آخرین مهلت ارسال مقالات را ۲۵ آبان ماه اعلام نموده و افزود امکان تمدید این فرصت نیز وجود دارد.
عامر توکلی، دبیر اجرایی همایش نیز به بیان تقویم اجرایی همایش پرداخت و افزود: فراخوان همایش در دو فضای حقیقی و مجازی منتشر شده است و در روز همایش میهمانان مختلفی خواهیم داشت، وی تعداد شرکت کنندگان در همایش را نزدیک به ۸۰۰ نفر پیش بینی نمود.
فرماندار شهرستان تایباد نیز در این نشست بر همراهی کامل مجموعه شهرستان با امام جمعه محترم برای تحقق اهداف همایش خبر داد و افزود: بعد از انقلاب هر چه داریم از علما و از وحدت میان اقشار مختلف مردم است، باید این وحدت را هر روز تقویت کنیم.

آدرس کانال خبری: @payamevahdat