بلاگ

متاسفانه دشمن شناسی ما مسلمانان بسیار ضعیف است. برای وحدت حوزه، دانشگاه، انجمن و کانون های فرهنگی باید وارد شوند.

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 


امام جمعه اهل سنت شهرستان تایباد در جمع گروهی از جوانان حوزوی و دانشگاهی اهل سنت شهرستان سراوان در مشهد مقدس، اختلافات داخلی جهان اسلام را عامل عقب ماندگی جهان اسلام دانستند.
خطیب جمعه اهل سنت تایباد، مسئله اصلی امروز جهان اسلام را تفرقه و تشتت دانستند و افزودند: مذاهب اربعه اهل سنت و مذهب جعفری انگشتان یک دست قدرتمند هستند و مشکلی با یکدیگر ندارند، اما امروز کسانی آمدند و گفتار های مذاهب را وارونه جلوه می دهند و این ها عامل اختلافات هستند.
گروه های افراطی امروز از اسلام‌دینی خشن، تروریست و قاتل معرفی کردند در حالی که اسلام دین پیوند ها و وصلت هاست.
استاد حدیث حوزه علمیه احناف تایباد دین اسلام و پیامبر را رحمتی برای جهانیان دانستند و افزودند: اسلام برای مردم مکه و مدینه یا جزیره العرب نبود، پیامبر رحمت است برای تمام عالمیان. امروز اما اسلام را منحصر در خاورمیانه کردند و در همین منطقه هم مسلمان، مسلمان را می کشد. علت این است که مسلمانان بازی خورده آمریکا و اسرائیل قرار گرفته اند.
 متاسفانه ما دشمنان واقعیمان نمیشناسیم. قرآن به صراحت تمام یهود را دشمن اول مسلمانان معرفی می کند.
مولانا توکلی با ترجمه آیه ای از قرآن کریم افزودند: خداوند سرسخترین دشمن مسلمانان را یهود و بعد مشرکین می داند و به پیامبر می گوید از تو خوشحال نمی شوند آنها مگر اینکه تو از آنها پیروی کنی.
علمای جهان اسلام باید چاره اندیشی کنند. دانشگاه ها، حوزه ها، انجمن ها و کانون های فرهنگی باید همکاری کنند و چاره اندیشی کنند.
مدیر همایش "پیام‌آور وحدت" این همایش را فرصت خوبی دانستند تا همه ی  جوانان عزیز حوزوی و دانشگاهی شرکت کنند و افزوند: نظرات ارزشمندتان را در قالب مقالات ارائه نمایید و ان شالله خروجی این همایش هم نزدیکی بیش از پیش دل ها و تحکیم وحدت باشد.